Присъединете се към Фейсбук групата на нашия форум!

• Friends

за цената на пропан-бутана

Далеч от миризмата на бензин!

за цената на пропан-бутана

Мнениеот andreyradev » 04 Дек 2010, 20:53

до каква цена е оправдано да се кара на пропан-бутан при акцент 1.3 12 в
Последна промяна andreyradev на 06 Дек 2010, 09:01, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
andreyradev
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: accent

Re: за цената на пропан-дутана

Мнениеот krasipet » 05 Дек 2010, 14:59

Докато е по-евтино отколкото на бензин :D
Не съм фен на марката, ама такова карам :)
Изображение
krasipet
Нов
Нов

Aвтомобил: Santamo и Пежо 306

Мнениеот EUROGAS » 06 Дек 2010, 00:38

Свидетели сме на абсолютно ограбване, цена от 1.35 лева за литър пропан бутан е чиста спекула, незнам защо никой не се интересува от това.

И как така всички газостанции винаги продават на една и съща цена, дори с една стотинка да се вдигне всичко става едновременно навсякъде, що не вземат да въведат единна национална цена за горивата ???

Това се казва картелно споразумение и е наказуемо по закон, преди година горките производители на олио ги глобиха с милион и половина за подобно нещо, бяха се наговорили да вдигнат с няколко стотинки олиото....., но уви тази комисия несмее да се занимава с петролната мафия и тя от години си прави каквото си иска. :bravo:
http://www.eurogas-bg.net/ Eurogas-монтаж и сервиз на газови инжекциони FOBOS.

http://bebeshkidreshki.com/ Бебешки дрешки онлайн.
Аватар
EUROGAS
Модератор
Модератор

Aвтомобил: ACCENT 1999 г.

Мнениеот andreyradev » 06 Дек 2010, 09:01

реалната цена е около75 ст .гадове а въпроса ми е по точно като се има предвид че се пали на бензин плащаш прегледи и така нататак грубо според вас до каква цена си заслужава да се кара на пропан бутан
Изображение
Аватар
andreyradev
Напреднал
Напреднал

Re: за цената на пропан-бутана

Мнениеот krasipet » 07 Дек 2010, 19:37

И аз сериозно...
Както гледам акцента харчи около 8/100 градско или 17,68лв./100км. => на газ до 13l/100км
Но ако караш 5км сутрин и толкова вечер, а от тях 1км е на бензин сметката става съвсем друга.
На жена ми Пежото харчи 13,5/100 бензин на градско и пак не й слагам газова, защото за 2 год. от както я има не е минала и 10хил. км.
А относно цената на газта... Не навсякъде е еднаква. :oops: При 1,35лв/л... Петрол държат 1,39 на магистралата до входа на Варна :D
Изображение
krasipet
Нов
Нов

Мнениеот skubara » 10 Дек 2010, 15:43

Аз зареждам само на петрол ,въпреки че винаги е с 2 ст по скъпа .просто съм доволен от динамиката и разхада.А относно цената ,правителството има сметка от високи цени на горивата защото взема акциз.Тъй че колкото е по висока цената толкова повече прибират.Познайте кога ще се намесят. :no:
skubara
Потребител
Потребител

Мнениеот stuny » 11 Дек 2010, 12:30

Безконтролното вдигане на цената на газа може да продължи, докато си искат. То не е само газа, ами и бензина. Ние нали сме богати 8) , ще плащаме всякаква цена, само и само да си караме колиците. От газта печелят едни, от бензина - други, а клиента - да го д...
В България няма кой да защити интереса на дребния, защото нищо не влиза в неговия джоб. :x :x :x
Аватар
stuny
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Соната 2.0

Мнениеот krasipet » 12 Дек 2010, 19:36

skubara написа:А относно цената ,правителството има сметка от високи цени на горивата защото взема акциз.Тъй че колкото е по висока цената толкова повече прибират.Познайте кога ще се намесят. :no:

Доколкото знам акциза е сума на тон гориво и няма връзка с цената на дребно, освен че се калкулира вътре де. :oops:
ето нещо от 2005
Акцизът за безоловните бензини - 530 лева за 1000 литра. За 1000 килограма втечнен нефтен газ /пропан-бутан/ дължимият акциз ще бъде 340 лева. Пропан-бутанът, природният газ и биодизелът, използвани за отопление и битови нужди, няма да бъдат облагани с акциз.
а ето и прясно:
При акцизите на горивата увеличението е от 685 на 710 лева за 1000 литра бензин и от 600 на 615 лева за 1000 литра дизел и керосин.
Виждаме как тихокротком правителството си помпи цените с акцизите. А съответно и петролния картел не иска да изостава в надпреварата за изсмукването на париците от доста обеднелия народ. :x
Само не виждам къде е пропан-бутана за бита с по-ниска цена...
Изображение
krasipet
Нов
Нов

Мнениеот EUROGAS » 19 Дек 2010, 18:47

България преди много години е подписала със ЕС присъединително споразумение, според което акцизите на горивата трябва да се изравнят със останалите страни от ЕС, и това става поетапно и на малки порции със всеки нов бюджет, от това бягане няма и нищо не зависи от правителството.

Друг е въпроса че НДСВ въведе този акциз на пропан бутана, като никой не ни задължаваше да слагаме акциз на газта, и никъде в ЕС няма такова чудо, напротив, в цял свят дават преференции на такива като нас ентусиасти, това се прави по ред причини които нашите управляващи не желаят да разберат. :bravo: :bravo: :bravo:
http://www.eurogas-bg.net/ Eurogas-монтаж и сервиз на газови инжекциони FOBOS.

http://bebeshkidreshki.com/ Бебешки дрешки онлайн.
Аватар
EUROGAS
Модератор
Модератор

Aвтомобил: ACCENT 1999 г.

Мнениеот stuny » 28 Фев 2012, 17:42

Да посъживя темата:
В момента цената на газта е 1.44лв. Като видяха, че бензина и дизела скачат, и хоп - пропан-бутана веднага ги последва. Преди четири години цената на бензина пак гонеше 2.20 - 2.30лв, тогава газта беше около 90 ст. Защо сега цената е толкова по-висока. За мен въпросът е ясен - спекула.
Аватар
stuny
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Соната 2.0

Следваща

Назад към АГУ (Пропан-бутан, метан), Дизел (CRDi)